Yasemin isminin anlamı, numerolojisi, analizi:

1. Zeytingillerden (Oleaceae), beyaz, kırmızı veya sarı renkli güzel kokulu çiçekleri olan, 1-2 metre boyunda, süs bitkisi olarak yetiştirilen çalı türünden tırmanıcı bir ağaççık.
2. Farsça 'Yasemen (یاسمین). sözcüğünden gelir. İngilizce karşılığı Jasmine'dir.

Yasemin (Jasmin, Yasmin, Jasmine vb.) birçok dilde yaygın olarak kullanılan bir kadın ismidir.

Yasemin isminin cinsiyeti: Kız

Yasemin ismine şimdiye kadar toplamda 5172 defa bakılmıştır.
Yasemin ismine bugün 0 defa bakılmıştır.


Bu ismi paylaş

Yasemin isminin analizi:

Yasemin isminin numerolojik analizi:

Yasemin ismi: 'Y' ile başlayıp 'N' ile bitmektedir.
Yasemin ismi: Toplam 7 harften oluşmaktadır: Y - A - S - E - M - İ - N
Yasemin ismini oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı: 102
Y: 28, A: 1, S: 22, E: 6, M: 16, İ: 12, N: 17,
Toplam : 102

Yasemin isminin karakter analizi:

Y: Güçlü bir karakteri vardır ancak kinci bir kişiliğe sahiptir. Geçmişindeki olayları asla unutmaz. Çok kararlı biri değildir. Sezgi gücü yüksektir. Duygusaldır. Aşka önem verir.
A: Olayları algılama gücü gelişmiştir. Mantıklı düşünme kabiliyeti en üst seviyededir. Egosantriktir ve gururludur. Emretme eğilimi ve baskın olma isteği ile yönetici ve lider bir yapısı vardır.
S: Hayalperesttir. Aşırı derecede hayal kurmayı sever. Çok hırslıdır. Hız tutkunudur. İleriyi görebilme yeteneği vardır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Ruhsal gel-gitler ile birlikte üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz. İçe dönüktür ve zaman zaman güven eksikliği yaşar. İnsancıl ve merhametlidir. Yeteneklidir.
M: Zekidir, yoğun enerjisi vardır ve çalışma aşkıyla doludur. Özellikle ticarete yatkındır ve başarılıdır. Eğlenceye düşkündür. Kendini seven narsist bir yapısı vardır. Gerçekçidir.
İ: Aşırı hassas ve duygusaldır. Kırılgan bir yapısı vardır ve çabucak incinir. Belki de bu yüzden yalnızlığı sever. İnce ruhludur, kibardır ve zariftir. Orijinalliği ve detaylara inmesini sever.
N: Sağduyuludur, üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. hissi kuvvetlidir. Değişikliği sevmez. Cesurdur.

YASEMİN ile uyumlu/benzer isimler:

Ya ile başlayıp in ile biten isimler:
Yağıztekin, Yağmur Ecrin, Yasin, Yasmin,
Son üç harfi uyumlu (min ile biten) isimler:
Abdülmümin, Ahmet Emin, Ali Emin, Armin, Bumin, Bünyamin, Dursun Emin, Emin, Ermin, Yasmin, Mehmet Emin, Muhammed Emin, Müheymin, Mükremin, Mümin, Mü'Min, Nermin, Samin, Selmin, Semin, Şermin, Simin, Tesmin, Teymin, Yümin, Zemin, Jasmin,
Y ile başlayıp n ile biten isimler:
Yaban, Yağan, Yağın, Yağızhan, Yağızkan, Yağıztekin, Yağmur Ecrin, Yahşihan, Yakazan, Yaktın, Yakzan, Yalazan, Yalçın, Yalgın, Yalın, Yalkın, Yalman, Yaman, Yaren, Yarkın, Yasan, Yasin, Yasmin, Yasun, Yaşın, Yatman, Yavuzcan, Yavuzhan, Yazgan, Yediveren, Yegan, Yeğin, Yeksan, Yeldan, Yelen, Yelesen, Yelmen, Yeltekin, Yergin, Yertan, Yeten, Yetişen, Yetkin, Yezdan, Yıldıran, Yıldızhan, Yılhan, Yılkan, Yılşen, Yiğitcan, Yiğithan, Yiğitkan, Yoğun, Yosun, Yurdaşen, Yurdcan, Yurtcan, Yurtseven, Yusuf Can, Yusuf Eren, Yücelen, Yücesan, Yücetekin, Yümin,

Yasemin isminin QR Kodu ile yazılışı:

Yasemin isminin QR Kodu

Siz de yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Baş harfine göre isim arayın

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z

Adına veya anlamına göre isim arayın

Bu ismi paylaş