Ebu Hanife isminin anlamı, numerolojisi, analizi:

. (Nu'man b. Sabit). Hanefi mezhebinin kurucusu. Müetehid, alim. (Küfe 699Bağdat 787). Kabil'den gelen büyük babası Kufe'ye yerleşti. İslami ilimler sahasında mükemmel bir eğitim gören İmamı Azam ictihad edebilecek seviyeye geldi. Devrinin en meşhur bilginidir. Küfe kadılığı teklifini reddedince Halife Mansur onu hapse attırdı. Hapishanede iken vefat etli.

Ebu Hanife isminin cinsiyeti: Erkek, Kız


Ebu Hanife ismine şimdiye kadar toplamda 2300 defa bakılmıştır.
Ebu Hanife ismine bugün 1 defa bakılmıştır.


Bu ismi paylaş

Ebu Hanife isminin analizi:

Ebu Hanife isminin numerolojik analizi:

Ebu Hanife ismi: 'E' ile başlayıp 'E' ile bitmektedir.
Ebu Hanife ismi: Toplam 9 harften oluşmaktadır: E - B - U - H - A - N - İ - F - E
Ebu Hanife ismini oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı: 86
E: 6, B: 2, U: 25, H: 10, A: 1, N: 17, İ: 12, F: 7, E: 6,
Toplam : 86

Ebu Hanife isminin karakter analizi:

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Ruhsal gel-gitler ile birlikte üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz. İçe dönüktür ve zaman zaman güven eksikliği yaşar. İnsancıl ve merhametlidir. Yeteneklidir.
B: Önsezileri çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez. Duygusal ve ağırbaşlıdır. Olayları alttan almayı sever. Yaratıcı düşünme gücüne sahiptir.
U: Sakin ve durağan bir yapısı vardır. Çok ağır hareket eder, işlerini aceleye getirmez ancak ihtiyatlıdır ve yavaş yavaş ve sağlam yapmayı tercih eder. İnançlı ve hümanisttir.
H: Monoton bir yaşam tarzı vardır. Sakin ve ağırkanlıdır. Hırsı istikrarsızdır. Gelenekçi olmayı sever. Önde gitme arzusu ile liderlik özelliği vardır ve baskın olmayı sever.
A: Olayları algılama gücü gelişmiştir. Mantıklı düşünme kabiliyeti en üst seviyededir. Egosantriktir ve gururludur. Emretme eğilimi ve baskın olma isteği ile yönetici ve lider bir yapısı vardır.
N: Sağduyuludur, üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. hissi kuvvetlidir. Değişikliği sevmez. Cesurdur.
İ: Aşırı hassas ve duygusaldır. Kırılgan bir yapısı vardır ve çabucak incinir. Belki de bu yüzden yalnızlığı sever. İnce ruhludur, kibardır ve zariftir. Orijinalliği ve detaylara inmesini sever.
F: Uysal ve güvenilirdir. Sakin tavırlara sahiptir. Etrafındaki kişiler karizmatik olduğunu düşünür. Sorumluluk duygusuna sahiptir. Sosyaldir ve organizasyon yeteneği gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Ruhsal gel-gitler ile birlikte üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz. İçe dönüktür ve zaman zaman güven eksikliği yaşar. İnsancıl ve merhametlidir. Yeteneklidir.

EBU HANİFE ile uyumlu/benzer isimler:

Eb ile başlayıp fe ile biten isimler:

Son üç harfi uyumlu (ife ile biten) isimler:
Afife, Akife, Anife, Arife, Elife, Halife, Hanife, Hasife, Hatife, Kadife, Kâşife, Katife, Lâtife, Münife, Nazife, Racife, Radife, Raife, Rasife, Sarife, Şerife, Taife, Teşrife, Zarife,
E ile başlayıp e ile biten isimler:
Ebu Hureyre, Ece, Ece Sude, Eda Buse, Edibe, Edviye, Efe, Efide, Efsane, Ege, Eke, Elfiye, Elife, Elise, Elvide, Elyase, Emine, Emir Berke, Emire, Emre, Emriye, Enes Efe, Enise, Erce, Erdem Efe, Erdibike, Erge, Eribe, Erike, Erke, Ermiye, Erol Efe, Erte, Ertöre, Ertüze, Erzade, Esme,

Ebu Hanife isminin QR Kodu ile yazılışı:

Ebu Hanife isminin QR Kodu

Siz de yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Baş harfine göre isim arayın

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z

Adına veya anlamına göre isim arayın

Bu ismi paylaş