Özgülay isminin anlamı, numerolojisi, analizi:

Öz gül ay.

Özgülay isminin cinsiyeti: Kız

Özgülay ismine şimdiye kadar toplamda 2034 defa bakılmıştır.
Özgülay ismine bugün 1 defa bakılmıştır.


Bu ismi paylaş

Özgülay isminin analizi:

Özgülay isminin numerolojik analizi:

Özgülay ismi: 'Ö' ile başlayıp 'Y' ile bitmektedir.
Özgülay ismi: Toplam 7 harften oluşmaktadır: Ö - Z - G - Ü - L - A - Y
Özgülay ismini oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı: 126
Ö: 19, Z: 29, G: 8, Ü: 26, L: 15, A: 1, Y: 28,
Toplam : 126

Özgülay isminin karakter analizi:

Ö: Utangaç ve kendi içine kapalıdır. Gizemlidir, gizliliği sever ve sır saklamayı bilir. Duygularını açığa vurmaktan kaçınır. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder. Duygusallığa önem verir. Kendinden önce toplumun değerlerini ve düşüncelerini önemser.
Z: Akademik anlamda, eğitiminde çok başarılıdır. Bilim ile iç içedir ve okumayı sever. Huzurlu olmayı sever. Akılcı ve dürüsttür. Hızı sever. Prensiplerinden taviz vermez. Maddiyata önem verir.
G: Yalnızlık eğilimi vardır ve bununla birlikte içe dönük yaşamayı sever. Güven arayışı içindedir. Üstün güçlere sahip olma arzusu vardır. Sürekli güç peşinde koşar. Gücü elde etmek için elinden gelen herşeyi yapar ve çok inatçıdır. Hayal gücü yüksektir.
Ü: Sakin ve durağan bir yapısı vardır. Çok ağır hareket eder, işlerini aceleye getirmez ancak ihtiyatlıdır ve yavaş yavaş ve sağlam yapmayı tercih eder. İnançlı ve hümanisttir.
L: Sanatsal yönleri vardır ve birçok alanda yetenek sahibidir. Kolay kolay affetmez. Rahat bir yapısı vardır. Seçicidir. Kendine güvenir ve iddialıdır.
A: Olayları algılama gücü gelişmiştir. Mantıklı düşünme kabiliyeti en üst seviyededir. Egosantriktir ve gururludur. Emretme eğilimi ve baskın olma isteği ile yönetici ve lider bir yapısı vardır.
Y: Güçlü bir karakteri vardır ancak kinci bir kişiliğe sahiptir. Geçmişindeki olayları asla unutmaz. Çok kararlı biri değildir. Sezgi gücü yüksektir. Duygusaldır. Aşka önem verir.

ÖZGÜLAY ile uyumlu/benzer isimler:

Öz ile başlayıp ay ile biten isimler:
Özakay, Özaltay, Özatay, Özay, Özbay, Özenay, Özgebay, Özgenay, Özgiray, Özgünay, Özkutay, Öztay, Özyay,
Son üç harfi uyumlu (lay ile biten) isimler:
Açılay, Atalay, Atılay, Atılay / Atalay, Betülay, Bilay, Celilay, Çilay, Dalay, Dilay, Elay, Engintalay, Gülay, Işılay, İncilay, Kubilay, Kutlay, Mutlay, Nilay, Palay, Selay, Sevilay, Solay, Sûzülay, Talay, Tolay, Tükelay, Tülay, Valay, Yücelay,
Ö ile başlayıp y ile biten isimler:
Ögeday, Önay, Öncübay, Öngay, Önsoy, Özakay, Özaltay, Özatay, Özay, Özbay, Özbey, Özenay, Özgebay, Özgenay, Özgiray, Özgünay, Özkutay, Öztay, Özyay,

Özgülay isminin QR Kodu ile yazılışı:

Özgülay isminin QR Kodu

Siz de yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Baş harfine göre isim arayın

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z

Adına veya anlamına göre isim arayın

Bu ismi paylaş