Menesa isminin anlamı, numerolojisi, analizi:

1. Umut Bağlanan Yer.
2. Tevrat’ın Yaratılış (41/51) kitabına göre “unutturan” manasına gelen Mişa/Manaşşe (Yahudilere göre: Menaşe).

Not: Bazı kaynaklarda Mişa/Manaşşe'nin (Menesa) Yusuf aleyhisselamın kızının adı olduğu söylenmektedir, ancak Yusuf (as)'ın Asenat isimli hanımından olan iki oğlu ve bir kızı vardır ve erkeklerin adları Efraim ve Mişa/Manaşşe'dir, kızının adı ise Rahmet'tir. Yani Mişa/Manaşşe (Menesa) Yusuf (as)'ın Asenat isimli hanımından doğan 'Oğlunun' ismidir. Dolayısıyla Menesa/Mişa/Manaşşe ismi normalde (Arapça'da) erkek ismidir ancak ses uyumu sebebiyle Türkçe'de kız ismi tınısı vermektedir. Çocuğunuza bu ismi verirken bu hususları gözönünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İsmin kökeni: Arapça

Menesa isminin cinsiyeti: Kız

Menesa ismine şimdiye kadar toplamda 79742 defa bakılmıştır.
Menesa ismine bugün 4 defa bakılmıştır.


Bu ismi paylaş

Menesa isminin analizi:

Menesa isminin numerolojik analizi:

Menesa ismi: 'M' ile başlayıp 'A' ile bitmektedir.
Menesa ismi: Toplam 6 harften oluşmaktadır: M - E - N - E - S - A
Menesa ismini oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı: 68
M: 16, E: 6, N: 17, E: 6, S: 22, A: 1,
Toplam : 68

Menesa isminin karakter analizi:

M: Zekidir, yoğun enerjisi vardır ve çalışma aşkıyla doludur. Özellikle ticarete yatkındır ve başarılıdır. Eğlenceye düşkündür. Kendini seven narsist bir yapısı vardır. Gerçekçidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Ruhsal gel-gitler ile birlikte üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz. İçe dönüktür ve zaman zaman güven eksikliği yaşar. İnsancıl ve merhametlidir. Yeteneklidir.
N: Sağduyuludur, üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. hissi kuvvetlidir. Değişikliği sevmez. Cesurdur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Ruhsal gel-gitler ile birlikte üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz. İçe dönüktür ve zaman zaman güven eksikliği yaşar. İnsancıl ve merhametlidir. Yeteneklidir.
S: Hayalperesttir. Aşırı derecede hayal kurmayı sever. Çok hırslıdır. Hız tutkunudur. İleriyi görebilme yeteneği vardır.
A: Olayları algılama gücü gelişmiştir. Mantıklı düşünme kabiliyeti en üst seviyededir. Egosantriktir ve gururludur. Emretme eğilimi ve baskın olma isteği ile yönetici ve lider bir yapısı vardır.

MENESA ile uyumlu/benzer isimler:

Me ile başlayıp sa ile biten isimler:
Melisa, Melissa, Mersa,
Son üç harfi uyumlu (esa ile biten) isimler:
Elyesa, Resâ,
M ile başlayıp a ile biten isimler:
Mahra, Mana, Manolya, Maria, Maşuka, Mavera, Maya, Mecra, Medâ, Mediha, Mefruza, Meftuha, Meğra, Mehlika, Mekselina, Melâ, Meldâ, Meleksima, Melhuza, Meliha, Melisa, Melisa Eda, Melissa, Memduha, Meriç Arda, Mersa, Mert Taha, Merzuka, Meslina, Meva, Meyra, Mihrinisa, Mila, Milda, Milena, Mimoza, Mina, Mine Esra, Mira, Mirza, Mislina, Misra, Mişa, Mualla, Muarra, Muhammed Mustafa, Muhammed Taha, Muhammed Tuğra, Mukaffa, Munteka, Murat Tolga, Murtaza, Musa, Mustafa, Mustafa Arda, Mustafa Buğra, Mustafa Mir Tuğra, Mustafa Tolga, Muta, Mutalla, Mutarra, Mutena, Mutia, Müberra, Mücella, Mücteba, Müheyya, Mülteka, Münteha, Mürevva, Müsemma, Müstesna, Müşfika, Müvellâ,

Menesa isminin QR Kodu ile yazılışı:

Menesa isminin QR Kodu

Siz de yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Baş harfine göre isim arayın

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z

Adına veya anlamına göre isim arayın

Bu ismi paylaş