Elif Naz isminin anlamı, numerolojisi, analizi:

Elif : 1. İslami alfabenin ilk harfi. Ebccd hesabında değeri birdir. 2. Musikide "la" notasını ifade için kullanılır. 3. Ülfet eden, dost, tanıdık. 4. Alışmış, alışkın, alışık İki kelimeli isimler yapılabilir (Elif Beyza, Elif Nur v.s.) Naz : 1. Kendini beğendirmek için takınılan yapmacık cilve, işve. 2. Bir şeyi beğenmiyormuş gibi gözükme. Şımarıklık. 3. Yalvarma, rica

Elif Naz isminin cinsiyeti: Kız

Elif Naz ismine şimdiye kadar toplamda 5189 defa bakılmıştır.
Elif Naz ismine bugün 5 defa bakılmıştır.


Bu ismi paylaş

Elif Naz isminin analizi:

Elif Naz isminin numerolojik analizi:

Elif Naz ismi: 'E' ile başlayıp 'Z' ile bitmektedir.
Elif Naz ismi: Toplam 7 harften oluşmaktadır: E - L - İ - F - N - A - Z
Elif Naz ismini oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı: 87
E: 6, L: 15, İ: 12, F: 7, N: 17, A: 1, Z: 29,
Toplam : 87

Elif Naz isminin karakter analizi:

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Ruhsal gel-gitler ile birlikte üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz. İçe dönüktür ve zaman zaman güven eksikliği yaşar. İnsancıl ve merhametlidir. Yeteneklidir.
L: Sanatsal yönleri vardır ve birçok alanda yetenek sahibidir. Kolay kolay affetmez. Rahat bir yapısı vardır. Seçicidir. Kendine güvenir ve iddialıdır.
İ: Aşırı hassas ve duygusaldır. Kırılgan bir yapısı vardır ve çabucak incinir. Belki de bu yüzden yalnızlığı sever. İnce ruhludur, kibardır ve zariftir. Orijinalliği ve detaylara inmesini sever.
F: Uysal ve güvenilirdir. Sakin tavırlara sahiptir. Etrafındaki kişiler karizmatik olduğunu düşünür. Sorumluluk duygusuna sahiptir. Sosyaldir ve organizasyon yeteneği gelişmiştir.
N: Sağduyuludur, üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. hissi kuvvetlidir. Değişikliği sevmez. Cesurdur.
A: Olayları algılama gücü gelişmiştir. Mantıklı düşünme kabiliyeti en üst seviyededir. Egosantriktir ve gururludur. Emretme eğilimi ve baskın olma isteği ile yönetici ve lider bir yapısı vardır.
Z: Akademik anlamda, eğitiminde çok başarılıdır. Bilim ile iç içedir ve okumayı sever. Huzurlu olmayı sever. Akılcı ve dürüsttür. Hızı sever. Prensiplerinden taviz vermez. Maddiyata önem verir.

ELİF NAZ ile uyumlu/benzer isimler:

El ile başlayıp az ile biten isimler:
Elfaz, Elifnaz,
Son üç harfi uyumlu (Naz ile biten) isimler:
Ahu Naz, Arzu Naz, Aslınaz, Ayşe Naz, Ayşenaz, Bakinaz, Binnaz, Busenaz, Ceren Naz, Cilvenaz, Çeşminaz, Dila Naz, Ece Naz, Ecem Naz, Ecenaz, Eda Naz, Elifnaz, Emine Naz, Ferahnaz, Gökçe Naz, Gülnaz, İlknaz, İpek Naz, İsminaz, Meleknaz, Melis Naz, Merve Naz, Mihrinaz, Naz, Nehir Naz, Öykü Naz, Sade Naz, Safinaz, Sernaz, Servinaz, Sevginaz, Sevimnaz, Sevnaz, Sude Naz, Sudenaz, Şahnaz, Şehnaz, Şehrinaz, Şerefnaz, Tınaz, Verdinaz, Zühre Naz,
E ile başlayıp z ile biten isimler:
Ece Naz, Ecem Naz, Ecenaz, Eda Naz, Ediz, Efraz, Efruz, Eğilmez, Elburz, Elfaz, Elifnaz, Eliz, Emine Naz, Enginiz, Erdeniz, Erdönmez, Erendiz, Erenöz, Erez, Eroğuz, Eröz, Ersöz, Eryavuz, Eryıldız, Eryılmaz,

Elif Naz isminin QR Kodu ile yazılışı:

Elif Naz isminin QR Kodu

Siz de yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Baş harfine göre isim arayın

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z

Adına veya anlamına göre isim arayın

Bu ismi paylaş