Ahmet Emir isminin anlamı, numerolojisi, analizi:

Ahmet : Çok, en çok övülmüş, methedilmiş.

(Ahmed) Kur'anı Kerim'de Saf suresinin 2. ayetinde: Hz.İsa, İsrailoğullarına: "...adı Ahmed olan peygamberi de müjdeleyici olarak geldim" şeklinde geçen isimlendirme ile Peygamberimizin isimlerinden birisi olarak anılmış ve kullanılmaya başlanmıştır. Türk dil kuralı açısından "d/t" olarak kullanılır. Ahmedi Muhtar, Hz. Muhammed (s.a.s).

Emir :
1. Bir kavmin, bir şehrin başı.
2. Büyük bir hanedana mensup kimse.
3. Peygamberimizin soyundan gelen.
4. Kumandan.
5. Abbasi devletinde başkomutan.
6. Osmanlı devletinde beylerbeyi ve Tanzimat'tan sonra sivil paşalığın ilk derecesi.

Ahmet Emir isminin cinsiyeti: Erkek

Ahmet Emir ismine şimdiye kadar toplamda 5117 defa bakılmıştır.
Ahmet Emir ismine bugün 4 defa bakılmıştır.


Bu ismi paylaş

Ahmet Emir isminin analizi:

Ahmet Emir isminin numerolojik analizi:

Ahmet Emir ismi: 'A' ile başlayıp 'R' ile bitmektedir.
Ahmet Emir ismi: Toplam 9 harften oluşmaktadır: A - H - M - E - T - E - M - İ - R
Ahmet Emir ismini oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı: 112
A: 1, H: 10, M: 16, E: 6, T: 24, E: 6, M: 16, İ: 12, R: 21,
Toplam : 112

Ahmet Emir isminin karakter analizi:

A: Olayları algılama gücü gelişmiştir. Mantıklı düşünme kabiliyeti en üst seviyededir. Egosantriktir ve gururludur. Emretme eğilimi ve baskın olma isteği ile yönetici ve lider bir yapısı vardır.
H: Monoton bir yaşam tarzı vardır. Sakin ve ağırkanlıdır. Hırsı istikrarsızdır. Gelenekçi olmayı sever. Önde gitme arzusu ile liderlik özelliği vardır ve baskın olmayı sever.
M: Zekidir, yoğun enerjisi vardır ve çalışma aşkıyla doludur. Özellikle ticarete yatkındır ve başarılıdır. Eğlenceye düşkündür. Kendini seven narsist bir yapısı vardır. Gerçekçidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Ruhsal gel-gitler ile birlikte üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz. İçe dönüktür ve zaman zaman güven eksikliği yaşar. İnsancıl ve merhametlidir. Yeteneklidir.
T: Duygularını karşısındakine söylemekte zorlanır. Oldukça ketum bir karaktere sahiptir. Güçlü ve güvenilirdir. Organize olmayı sever. Büyük idealleri vardır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Ruhsal gel-gitler ile birlikte üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz. İçe dönüktür ve zaman zaman güven eksikliği yaşar. İnsancıl ve merhametlidir. Yeteneklidir.
M: Zekidir, yoğun enerjisi vardır ve çalışma aşkıyla doludur. Özellikle ticarete yatkındır ve başarılıdır. Eğlenceye düşkündür. Kendini seven narsist bir yapısı vardır. Gerçekçidir.
İ: Aşırı hassas ve duygusaldır. Kırılgan bir yapısı vardır ve çabucak incinir. Belki de bu yüzden yalnızlığı sever. İnce ruhludur, kibardır ve zariftir. Orijinalliği ve detaylara inmesini sever.
R: Karar verirken zorlanır. Tereddüt hayatının bir parçasıdır. Kibirli ve alaycıdır. Çok zor biridir, kolay kolay affetmez. Girişimcidir. Heyecanlı bir yapısı vardır.

AHMET EMİR ile uyumlu/benzer isimler:

Ah ile başlayıp ir ile biten isimler:

Son üç harfi uyumlu (mir ile biten) isimler:
Akdemir, Aldemir, Alpdemir, Amir, Aydemir, Balamir, Baldemir, Bekdemir, Belemir, Candemir, Demir, Eldemir, Emir, Emre Emir, Erdemir, İğdemir, İldemir, İltemir, Kandemir, Mukmir, Mustafa Emir, Nemir, Okdemir, Özdemir, Pamir, Pekdemir, Samir, Semir, Taşdemir, Tokdemir, Topdemir, Toydemir, Yusuf Emir, Zamir,
A ile başlayıp r ile biten isimler:
Âbdar, Abdülkadir, Abdussabur, Abdüddar, Abdülbasir, Abdülberr, Abdülcebbar, Abdülgaffar, Abdülgafur, Abdülhabir, Abdülkebir, Abdünnasır, Abdünnur, Abdüssettar, Abdüşşekür, Abdüzzahir, Aber, Abher, Abşar, Abuzer, Acar, Acarer, Acer, Ada Nur, Adanır, Adar, Afranur, Afşar, Ager, Ağaner, Ağar, Ahmer, Ahsen Nur, Ahter, Ahugüzar, Ahunur, Ahver, Akar, Akçar, Akdemir, Akıner, Akkor, Akmaner, Akmar, Akmer, Aknur, Akpınar, Aksuner, Aksungur, Aktar, Aktemür, Alaner, Alanur, Alapınar, Aldemir, Alemdar, Aleyna Nur, Ali Haydar, Aligüher, Alikadr, Aliyar, Alkur, Almira Pınar, Alpar, Alpartur, Alpdemir, Alper, Alpnur, Altar, Altemur, Altuner, Amber, Amine Kevser, Amir, Ammar, Amr, Anber, Arıer, Artimur, Asgar, Asker, Aslınur, Aşir, Aşkıner, Ataner, Atanur, Attar, Avşar, Ayanfer, Aybar, Ayber, Aydanur, Aydemir, Aydıner, Ayfer, Aynur, Aysungur, Ayşenur, Ayzer, Azer,

Ahmet Emir isminin QR Kodu ile yazılışı:

Ahmet Emir isminin QR Kodu

Siz de yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Baş harfine göre isim arayın

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z

Adına veya anlamına göre isim arayın

Bu ismi paylaş