Melissa isminin anlamı, numerolojisi, analizi:

İsim, Yunanca ??????? (melissa), "Bal Arısı"ndan gelmektedir.[1] Bu kelime ise ???? (meli), "bal"dan gelmektedir. İrlanda'da bazen bir feminen formu olarak ta kullanılır. Kelt dilinde erkek ismi olarak kullanılan benzer Melissa ayrıca melisa o (. Lamiaceae ailesi cins ve türünden Melissa officinalis) olarak bilinen bir bitki anlamına da gelir.

Melissa isminin cinsiyeti: Kız

Melissa ismine şimdiye kadar toplamda 2206 defa bakılmıştır.
Melissa ismine bugün 1 defa bakılmıştır.


Melissa isminin analizi:

Melissa isminin numerolojik analizi:

Melissa ismi: 'M' ile başlayıp 'A' ile bitmektedir.
Melissa ismi: Toplam 7 harften oluşmaktadır: M - E - L - İ - S - S - A
Melissa ismini oluşturan harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı: 94
M: 16, E: 6, L: 15, İ: 12, S: 22, S: 22, A: 1,
Toplam : 94

Melissa isminin karakter analizi:

M: Zekidir, yoğun enerjisi vardır ve çalışma aşkıyla doludur. Özellikle ticarete yatkındır ve başarılıdır. Eğlenceye düşkündür. Kendini seven narsist bir yapısı vardır. Gerçekçidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Ruhsal gel-gitler ile birlikte üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz. İçe dönüktür ve zaman zaman güven eksikliği yaşar. İnsancıl ve merhametlidir. Yeteneklidir.
L: Sanatsal yönleri vardır ve birçok alanda yetenek sahibidir. Kolay kolay affetmez. Rahat bir yapısı vardır. Seçicidir. Kendine güvenir ve iddialıdır.
İ: Aşırı hassas ve duygusaldır. Kırılgan bir yapısı vardır ve çabucak incinir. Belki de bu yüzden yalnızlığı sever. İnce ruhludur, kibardır ve zariftir. Orijinalliği ve detaylara inmesini sever.
S: Hayalperesttir. Aşırı derecede hayal kurmayı sever. Çok hırslıdır. Hız tutkunudur. İleriyi görebilme yeteneği vardır.
S: Hayalperesttir. Aşırı derecede hayal kurmayı sever. Çok hırslıdır. Hız tutkunudur. İleriyi görebilme yeteneği vardır.
A: Olayları algılama gücü gelişmiştir. Mantıklı düşünme kabiliyeti en üst seviyededir. Egosantriktir ve gururludur. Emretme eğilimi ve baskın olma isteği ile yönetici ve lider bir yapısı vardır.

MELİSSA ile uyumlu/benzer isimler:

Me ile başlayıp sa ile biten isimler:
Melisa, Menesa, Mersa,
Son üç harfi uyumlu (ssa ile biten) isimler:
Fahrünissa, Hayrünissa,
M ile başlayıp a ile biten isimler:
Mahra, Mana, Manolya, Maria, Maşuka, Mavera, Maya, Mecra, Medâ, Mediha, Mefruza, Meftuha, Meğra, Mehlika, Mekselina, Melâ, Meldâ, Meleksima, Melhuza, Meliha, Melisa, Melisa Eda, Memduha, Menesa, Meriç Arda, Mersa, Mert Taha, Merzuka, Meslina, Meva, Meyra, Mihrinisa, Mila, Milda, Milena, Mimoza, Mina, Mine Esra, Mira, Mirza, Mislina, Misra, Mişa, Mualla, Muarra, Muhammed Mustafa, Muhammed Taha, Muhammed Tuğra, Mukaffa, Munteka, Murat Tolga, Murtaza, Musa, Mustafa, Mustafa Arda, Mustafa Buğra, Mustafa Mir Tuğra, Mustafa Tolga, Muta, Mutalla, Mutarra, Mutena, Mutia, Müberra, Mücella, Mücteba, Müheyya, Mülteka, Münteha, Mürevva, Müsemma, Müstesna, Müşfika, Müvellâ,

Melissa isminin QR Kodu ile yazılışı:

Melissa isminin QR Kodu

Siz de yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Baş harfine göre isim arayın

A B C Ç D E F
G H I İ J K L
M N O Ö P R S
Ş T U Ü V Y Z

Adına veya anlamına göre isim arayın